Letenky do Singapuru

23. července 2012 v 21:23
Letenky do Singapuru jsou v létě, podle očekávání, nejdražší (druhým vrcholem v cenách letenek je vánoční týden). Cesta trvá přibližně 14-18 hodin a letenky zprostředkovávají především letecké společnosti:
Singapor air- létá každodenně z Prahy a Vídně, s přestupem v některém evropském městě
Lufthansa- létá každodenně z Prahy a Vídně, s přestupem v Mnichově nebo Frankfurtu nad Mohanem
Emirates- léta denně z Prahy a Vídně, s přestupem v Dubaji
Turkish airlines- létá denně z Prahy, s přestupem v Istanbulu
Finnair- létá denně z Prahy a Vídně, s přestupem v Helsinkách
Charterové lety
Tzv. charterové lety jsou založené na principu doplnění míst v letadle, které dopravuje turistickou skupinu na zájezd, jsou organizovány cestovní kanceláří. Letenky do Hongkongu jsou výrazně levnější, ale je možné si je koupit obvykle až pár dní před odletem. Některé české stránky vám umožní prozkoumat destinace. Ne vždy se mezi nimi Singapur nachází, ale třeba budete mít štěstí. Místo odletu bývá v Německu.
Speciální akce
Pokud jste vysoce flexibilní a máte ocelové nervy, potom můžete čekat, zda se neobjeví na poslední chvíli nějaká zajímavá nabídka, například bylo možné najít nabídku na letenku Praha-Singapur za 12 000,- Kč.
Akční nabídky sebou však velmi často nesou nějaké podmínky. Může to být doba nebo místo odletu, ale také způsob placení (výhodné ceny nabízí Ryanair pro klienty, kteří platí pomocí speciální platební karty Mastercard prepaid ). Pokud vám však nic nebrání odlétat například z Milána a vracet se dejme tomu do Budapešti, můžete ušetřit až polovinu běžné ceny (a dohnat ji na cestách do místa odletu a zpět).
Levné letenky
Dražší možností je vyhledávání letenek na vlastní pěst např. Například letenky na Bali můžete vybírat podle různých kritérií, ovšem stále platí, že čím dříve si je koupíte, tím budou levnější. Pokud nejste omezeni přesnými daty, potom si můžete zadat vyhledávání pro celý měsíc a podle grafu si vybrat nejlevnější variantu.
Obecně se na internetových serverech s levnými letenkami pohybuje cena letenek do Singapuru okolo 20 000,- Kč. Zrádné ovšem je, že po výběru data se cena často o něco zvýší a při nákupu letenky u konkrétní společnosti už může být tak vysoká, že začnete s hledáním znovu. Můžete ale vyzkoušet kombinace místa odletu a příletu. Letenky z Vídně jsou o 2 tisíce dražší, ovšem z Mnichova jsou už od 18 000,- Kč.
Letenky na dva měsíce dopředu na trase Mnichov-Singapur už jsou za pouhých 14 000,- Kč (taková cena zůstává v průběhu roku až do vánoc). Cesta do Mnichova však zůstává na vás, a pokud využijete pověstně drahý německý vlak, konečná cena se přibližuje ceně za let přímo z Prahy.
Nutno upozornit, že u většiny letenek se jedná o cestu s jedním a více přestupy.
Komfortní letenky
Podívejme se, co nabízí přímo letecké společnosti. www.singaporeair.cz přichází s letenkami z Prahy do Singapuru (přestup v Mnichově- proč tedy rovnou neletět z Mnichova?) za 22 700,- Kč. Emirates nabízí letenky na příští měsíc okolo 26 000,- Kč. Letecká společnost Lufthansa dokonce nabízí letenky od 28 000,-Kč a společnost Finnair ještě hůř od 35 000,-Kč. V čem je výhoda, to nevím.
Pokud vám peníze nedělají starost, dá se koupit letenka v první třídě na příští den a zaplatíte za ni krásných 104 000,- Kč. Všichni známe pořekadlo, že čas jsou peníze...
Je tedy jen na vás, zda si připlatíte za pohodlí a necháte si letenku najít cestovní kanceláří, případně ji zakoupíte bez zbytečného stresu přímo u letecké společnosti- anebo potřebujete ušetřit a nevadí vám strávit nějaký čas hledáním optimálního řešení třeba dovolené v Bangkoku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama